Siterobot the Winnovator

Public auction Public auction: Domain name - Listing closed Listing ID: 312

www.kiralikisci.org

kiralikisci.org İnsan kaynakları sitesi için ideal domain
Current price:
$273.30
Public auction has not reached the reserve price yet!
Listing closes in 53 months, 9 days ago
0 bids, Enter more than $278.30 for bid.
Description
İnsan kaynakları sitesi için ideal domain

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, daha önce yasalaşan ancak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edildiği için yürürlüğe giremeyen ‘kiralık işçi’ uygulamasını yeniden gündeme getirdi. Çalışma Bakanı Faruk Çelik, sendikalarla Üçlü Danışma Kurulu’nda taşeron yasasıyla ilgili düzenlemeyi konuşmak üzere bir araya geldi. Sendikalara verilen gündemde kiralık işçi uygulamasını öngören düzenlemeler de var. Sendikaların şiddetle karşı çıktığı düzenleme, özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi veriyor.

 ‘İşçi kiralama’ olarak ifade edilen sistemde özel istihdam bürolarına, işe aldıkları kişileri, işverenlere kiralama hakkı veriyor. İstihdam büroları, verilen hizmet karşılığında aldıkları ücretin bir kısmı ile işçinin maaş ve sigortasını karşılarken bir bölümü kendilerine kalacak. Sendikalar düzenlemeye tepki gösterirken, istihdam bürolarının işçi üzerinden kâr sağlayacağına dikkat çekiyor. İşçi kiralamaya ilişkin bir başka eleştiri noktası ise bu sistemin firmaların kalıcı istihdam sağlamasını önleyeceği iddiası. Geçici işleri istihdam bürolarından kiraladıkları işçilerle yapan şirketlerin, bu pozisyonlar için artık daimi eleman istihdam etmeyeceği de belirtiliyor.

    Hükümet ise düzenleme ile geçici işler için uzun vadeli istihdama yanaşmayan çok sayıda şirketi, istihdam büroları aracılığıyla işçi alımına yönlendirmek istiyor. Uygulama sayesinde yeni istihdam alanları açılacağını savunuyor. Düzenleme ile kayıt dışı olarak yapılan mevsimlik işçilik, tarım işçiliği, fındık işçiliği gibi uygulamaların kayıt altına alınması hedefleniyor. 2009 yılında Meclis’te kabul edilen kiralık işçi düzenlemesi, sendikaların yoğun tepkileri üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilmişti. Gül, özel istihdam bürolarına ‘geçici iş ilişkisi kurma yetkisi’ veren yasayı kısmen veto etmişti. İşverenlerin ısrarlı talebi nedeniyle aynı düzenleme bir kere daha Meclis’e gelmiş, torba yasa içindeki madde Genel Kurul’da kabul edilmesine rağmen sendikaların girişimi sonucu takrir-i müzakere ile paketten çıkarılmıştı.


Notice :
Listing on Siterobot should contain true content and information basing on facts. Listings cant violate laws, generally accepted social norms, religous norms and Siterobot terms & conditions item 5.2.1 paragraph h. Copyrights violation is unacceptable. All subjects which has come up in this notifications, are under responsibility of the seller. If you think any there violation, please connect with Siterobot.
Comments (0)
Other listings in Other business category
kahramanmaraş.net
Şehir portalı veya haber sitesi için mükemmel bir isim.
0 offers $0.00
www.lezzethafiyesi.com
Lezzet Hafiyesi
0 offers $2,733.00
www.techninepagalbavilniuje.lt
Local website for SEO (can be used as SEO article farm)
0 offers $0.00
balıkesir.net
Şehir portalı veya haber sitesi için mükemmel bir isim.
0 offers $0.00
www.dogruyatirimlar.com
Yatırım yönlendirme sitesi için alan adı.
0 offers $68.33
www.tadilatisleriankara.com
Ankara boyacı sitesi
0 offers $0.00
www.odemeler.com
Odemeler.com Tahsilat Noktası
0 offers $614.93
çorum.net
Şehir portalı veya haber sitesi için mükemmel bir isim.
0 offers $0.00
www.satildimi.com
satildimi.com
0 offers $0.00
www.matbaaustasi.com
matbaa sektöründe faaliyet gösteren alıcılar için uygun alan adı
0 offers $546.60

Dealers
Copyright © 2012 - 2014 Siterobot ®, all rights reserved.
Siterobot is the registered mark of Sistem Robotik LTD.
Follow us:Facebook SiterobotTwitter Siterobot

Sistem Robotik Software Limited. is an Amazon Web Services Technology Partner Norton Safe Web Report for Siterobot Webutation for Siterobot