Siterobot the Winnovator

Private sale Private sale: Established website - Listing closed Listing ID: 3718
Geleceği Parlak Kaliteli Ücretsiz Eğitim Kurs Sitesi

www.ucretsizkurslar.com

Geleceği Parlak Kaliteli Ücretsiz Eğitim Kurs Sitesi
Minimum offer:
$1,504.80+
Private sale waiting for an acceptable offer
Listing closes in 49 months, 4 days ago
0 offers, Enter more than $1,504.80 for offer.
Description
Öncelikle şunu belirteyim siteyi nakde sıkıştığımdan ve ödemelerim olduğundan satışa çıkardım yoksa siteyle ilgili herhangi bir memnuniyetsizliğim yok, sonuçta bana düzenli bir getirisi mevcut. Satış ilanı Eylül sonuna kadar geçerli, teklif almadığı takdirde satışın benim için anlamı kalmadığından tekrarlanmayacaktır.

UcretsizKurslar.Com 2011de yayına başladı, 8 Eylül 2013'te domain 3.yılına girecek ve 2014 Eylül'e kadar Godaddy'de kaydı yenilendi. Site 2 yıldır aktif faaliyette olduğundan, yavaş yavaş marka bilinci ve kitlesi oturmaya başladı. Sosyal Medya hesapları var ve satışla birlikte onlar da devredilecek, ama özel bir çalışma pek yapılmadı, tamamen organik takipçi sayılarına sahip, sadece şu ara Twitter için yeni çalışma yapmaya başladım ama hazır programlarla değil boş zamanlarımda tamamen kendim takip kasma yöntemiyle takipçi artırmaya başladım, ilk haftada 500 kişilik bir artış oldu. Bu çalışma da küçük tanıtım ve reklamlarla takipçilerinin hızlı artacağını göstermiş oldu.

İçeriklerin büyük bir kısmı orjinal ya da açık kaynak kurum bültenlerinden oluşmuştur, içerik kaynakları edinme konusunda oldukça zengindir, alımdan sonra tüm kaynak bilgileri aktarılacaktır.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Ücretsiz-Kurslar/312411418812338    : 2705 Kişi
Twitter: https://twitter.com/ucretsizkurslar                                                                   :1020 Kişi
Friendfeed: http://friendfeed.com/ucretsizkurslar                                                        : 8 Kişi

Ücretsiz Tema Kullanıyorum, bu yüzden 3 yabancı link çıkışı var, aynı tasarımın ücretli teması Türk lirasına çevrilince 70TL. civarı bir rakam, değiştirildiğinde link çıkışları kalktığından sıralamalarda ve Alexa'da daha da yükselir. Ayrıca reklam amaçlı ve diğer sitelerime verdiğim bağlantılar da kalkınca, site SEO ve ziyaretçi artışı açısından alıcı için çok daha iyi bir duruma gelmiş olacak. 

En aktif dönemi Eğitim dönemi öncesi Ağustos-Mayıs arasıdır, sonra kursların kapanmasıyla yaz durgunluğuna girer ve ziyaretçilerinde ortalama +35-40 bir düşüş olur. Ama her yıl da, yeni eğitim dönemiyle birlikte ziyaretçi sayısında eski yıl rakamlarına oranla %35-40lık bir artış olur. Geçen yıl ortalaması eğitim döneminde 1400-1500 Tekil civarıydı. Site önceki yıla göre artan bir grafik izliyor, bu yıl günlük 2000i bulmasını hatta geçmesini bekliyorum.

Sitenin tüm sayaç grafiklerine buradan ulaşabilirsinizhttp://www.ucretsizkurslar.com/wp-content/uploads/2011/09/uk-saya..png

Yaz Dönemi'nde, 500 TL. ödeyip, 2014'e hazırlık olsun diye, piyasadaki en iyi SEO Ekibi olarak bilinen SEO Hocası'na şu linkte görebileceğiniz http://www.seohocasi.com/4-aylik-seo-calismasi/ SEO çalışmasından yaptırdım, arayıp teyit alabilirsiniz.

Gelirine gelince; Adsense geliri Eylül başından itibaren günlük 12 dolar civarında geziyor, bu rakam geçen yıl Eylül sonlarında ayda birkaç kez yani tek tük başlamıştı şimdi ise günlük olarak gidiyor, ay sonuna doğru tahminim günlük düzenli olarak 15-18 dolar rakamlarını bulacak, belki geçebilir bile. Bunları hesaplarken geçen yıl dolar kurunun 1,700-1,800 arasında olduğunu şimdi ise 2,05'te gezdiğini de göz önünde tutmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Zanox, Reklamstore, Adhood, Gelir Ortakları reklam şirketlerinin de reklamlarını yayınladım ve oralardan gelen gelir de var. Site, kendisiyle direk alakalı ya da kitlesinin ilgilenebileceği konulardaki reklamlara aktif tepki veriyor diyebilirim, siteden verdiğim farklı sitelerime bağlantı ve tekst link reklamları da bana farklı sitelere toplamda günlük en az 100-300 arası ziyaretçi gönderdi ve ben o akıştan da ayrıca adsense ve diğer reklam gelirleri elde ettim. Bir de Facebook ve twitter hesaplarından tweetlediğim linklere gelen ziyaretçiler var, o da ayrı bir gelir kapısı.

Hosting satışa dahil değildir, site Hostgator'da barınıyor, aylık 7 dolarlık en küçük paketin tek siteyi günlük yaklaşık 10 bin ziyaretçiye kadar kaldırma kapasitesi var.

En önemlisi ise; mevcut gelirini devam ettirmek için siteye günde 2-3 saat ayırmanız yeterli, ben aynı anda çok sayıda projeyle uğraştığımdan daha fazla zamanı ayıramadım.

Bu site günlük 10-20bin hatta daha fazla ziyaretçiyi hak ediyor ama ben SEO  konusunda pek iyi sayılmam, bu yüzden dışardan SEO hizmeti aldım, daha çok içerik üretme konusunda iyiyim ve bahsettiğim gibi siteye içerik için bile tam zamanlı bir mesai ayıramadım hiç, buna rağmen site gayet iyi bir durumda, buraya kadar okuyup iyi bir değerlendirme yapan ve almak isteyen kişi de, zaten siteyi o noktaya nasıl taşıyacağını ve karlı bir yatırım yaptığını biliyordur.

Alacak kişiye şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Notice :
Listing on Siterobot should contain true content and information basing on facts. Listings cant violate laws, generally accepted social norms, religous norms and Siterobot terms & conditions item 5.2.1 paragraph h. Copyrights violation is unacceptable. All subjects which has come up in this notifications, are under responsibility of the seller. If you think any there violation, please connect with Siterobot.
Comments (1)
55
pembepano $287.64 (15)
49 months, 16 days ago
Site 19 ve 20 Eylül'de günlük 21,5 Dolar yapmıştır. Twitter Takipçi Sayısı ise 1644'e çıkmıştır.
Other listings in Courses category
www.hocalari.com
özel ders verecek HOCALARI n sitesi
0 offers $11,820.28
www.kariyerbenim.com
Kariyer Programları Web Sitesi
0 offers $547.20
www.etud.org
www.etud.org - Eğitimcilere Özel
0 offers $0.00
www.antalyakizyurdu.com
Kız yurtları için google da etkili alan adı. KAÇIRILMAYACAK FIRSAT...
0 offers $82.08
www.prdakademi.com
Hazır Para gelecek Online Eğitim Sistemi
0 offers $24,624.00
www.3-ds.xyz
3D Kullanicilarina Ozel
0 offers $0.94

Dealers
Copyright © 2012 - 2014 Siterobot ®, all rights reserved.
Siterobot is the registered mark of Sistem Robotik LTD.
Follow us:Facebook SiterobotTwitter Siterobot

Sistem Robotik Software Limited. is an Amazon Web Services Technology Partner Norton Safe Web Report for Siterobot Webutation for Siterobot