Siterobot the Winnovator

Private sale Private sale: Established website - Listing closed Listing ID: 6752
E-Dilekçe ,Dilekçe Örnekleri ,Hazır Dilekçeler

www.e-dilekce.net

E-Dilekçe ,Dilekçe Örnekleri ,Hazır Dilekçeler
Minimum offer:
$136.05+
Private sale waiting for an acceptable offer
Listing closes in 43 months, 25 days ago
0 offers, Enter more than $136.05 for offer.
Description
Dilekçe Örneği - Hazır Dilekçeler - Dilekçe Örnekleri 
Genel Dilekçeler , Kurumlara Ait Dilekçeler, Dilekçe Nasıl Yazılır?, Boş Cv Örnekleri Türkçe ,İngilizce, Okula Dilekçe Örnekleri , Belediye İçin Dilekçe Örnekleri,Kaymakamlık , Mahkemeler , Satış Ve Kiralama Sözleşmeleri, Kira Kontratı Örnekleri Ve Daha Fazlasını Sitemizde Bulabilir , Kendinize Göre Düzenleyebilir Ve İndirebilirsiniz.
www.e-dilekce.net
Peki Dilekçe Nedir ? Ve Nasıl Yazılır?
Günümüzde Dilekçe
Günümüzde vatandaşlar 1982 Anayasası’na göre, kendileriyle veya kamu ile ilgili dilek ve şikayetlerini yetkili makamlara ve TBMM’ne yazı ile bildirme hakkına sahiptirler. Türkiye’de dilekçe hakkının kullanılması 1 Kasım 1984 tarih ve 3071 sayılı kanunun 4. maddesine göre TBMM ve idari makamlara verilen dilekçelerde; başvuru sahibinin adı ve soyadı ile, iş ve ikametgah adresinin ve imzasının bulunması mecburidir. Dava açmak için mahkemelere verilen dava dilekçelerinde Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun 179. maddesine göre bazı kayıtların bulunması lazımdır. Medeni Yargılama Hukukunda dava dilekçesinin başında dilekçenin verildiği mahkemenin adı, davacının ve davalının ad ve soyadları ile adresleri yazılır. Daha sonra, davanın konusu, dava sebebi ve hukuki sebepler gelir. Son olarak da, netice-i taleb, yani davacının karar verilmesini istediği şey açık bir biçimde yazılır. Dilekçenin altında, davacının veya vekilinin imzası yer alır. Bu arada davalının davacıya cevap vermesi için gerekli süre tanınır. İdari Yargılama Usulünde ise, idari davalar; Danıştay, İdare Mahkemesi ve Vergi Mahkemesi Başkanlıklarına hitaben yazılmış dilekçelerle açılır.

Notice :
Listing on Siterobot should contain true content and information basing on facts. Listings cant violate laws, generally accepted social norms, religous norms and Siterobot terms & conditions item 5.2.1 paragraph h. Copyrights violation is unacceptable. All subjects which has come up in this notifications, are under responsibility of the seller. If you think any there violation, please connect with Siterobot.
Comments (0)
Other listings in Law category
www.arabulucubul.com
arabulucu arıyorsan burada bulursun www.arabulucubul.com
0 offers $15,810.57
www.üniak.com
üniak.com
0 offers $0.00
www.icradan.net
Hukuk Domaini
0 offers $54.42

Dealers
Copyright © 2012 - 2014 Siterobot ®, all rights reserved.
Siterobot is the registered mark of Sistem Robotik LTD.
Follow us:Facebook SiterobotTwitter Siterobot

Sistem Robotik Software Limited. is an Amazon Web Services Technology Partner Norton Safe Web Report for Siterobot Webutation for Siterobot