Siterobot the Winnovator

Private sale Private sale: Job - Listing closed Listing ID: 7969

Joomla & Virtuemart Sanal Pos Entegrasyonu

Private sale waiting for an acceptable offer
Listing closes in 41 months, 16 days ago
0 offers
Description

Yönetim panelinde sanal pos'unu kullandığınız banka tarafından verilen "sanal pos parametreleri"ni (mağaza no, kullanıcı adı, parola 3D anahtarı vb.) girebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Bu alanları dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.


Yine yönetim panelinde taksit ve vade oranlarını tanımlayabildiğiniz ek bir panel bulunmaktadır.Bu panel modülün ilk kurulumunda sanal pos'unu kullandığınız bankalar için tanımlı birer seçenek ve diğer kredi kartları için tanımlı artı bir seçenekle hazır olarak gelir. Bu kredi kartı seçenekleri ödeme sayfasında müşteriye sunulmaktadır. Sanal pos'unu kullandığınız bankalar için taksit ve vade seçeneklerini bu panelde bulunan butonlar yardımıyla kolayca oluşturabilirsiniz.Böylece bu bankaların kredi kartlarını kullanan müşterilerinize tanımladığınız vade oranları ile taksitli satış yapabilirsiniz. "Diğer Kredi Kartları" seçeneği ise, sanal pos'unu kullanmadığınız diğer bankaların kredi kartlarını kullanan müşterileriniz içindir. Bu müşterilerinize taksitlendirme yapamazsınız (bu durum tüm sanal pos'lar için geçerli bankalar tarafından belirlenmiş satış kuralıdır) ancak peşin ödemeleri için belli bir oranda vade farkı uygulayabilirsiniz. Dilerseniz vade farkını "0" olarak da tanımlayabilirsiniz. Ayrıca her diğer bankanın kredi kartına farklı seçenekler oluşturup peşin ödeme için farklı vade oranları da uygulayabilirsiniz.


Müşterilerinizin göreceği ödeme formunda ise bir önceki adımda anlatılan tanımlamalar birer seçenek olarak sunulmaktadır. Müşteri önce sizin oluşturduğunuz kredi kartı seçeneklerinden birini seçer, ve bu kredi kartı için yine sizin oluşturduğunuz taksit ve vade tablosu yüklenerek müşteriye gösterilir. Müşteri bu tablodan bir seçenek seçtiğinde "Ödenecek Toplam Tutar"ı gösteren değer otomatik olarak güncellenir. Burada vade oranı eklenmiş toplam tutar, eklenen vade oranı, seçilen taksit ve taksit başına ödenecek olan tutar detay olarak müşteriye görüntülenmektedir.


Forma girilen bilgiler "Ödeme yap" butonuna tıklandığında önce kontrol edilmekte, eksik bilgi girilmiş ise müşteri uyarılmaktadır.


Eğer sanal pos'unuzu hem 3D Secure ile, hem de 3D secure'suz kullanıyorsanız (bu durum bankanızla işyerinizin sanal pos anlaşmasına bağlıdır) müşterinize bu seçenekleri de sunabilirsiniz : 3D Secure ile Ödeme & 3D secure'suz ödeme (bu seçenek isteğinize bağlıdır). Ödeme işlemi müşterinin yaptığı seçeneğe göre gerçekleşir.


3D Secure ödemelerde müşteri bilgileri kontrol ekranları bir lightbox pencere içinde açılır, yani müşterileriniz bu kontrol sırasında web sitenizden başka bir sayfaya yönlendirilmezler.


Ödeme işlemi başarılı olduğunda müşteri önce "ödeme başarılı" sayfasına, oradan da web sitenizin anasayfasına yönlendirilir.


Başarılı ödeme işlemlerinde müşterilere ve virtuemart admin kullanıcısına gönderilen e-mail'lerde "toplam tutara eklenen vade tutarı" bilgisi, sipariş detaylarında ek bir kalem olarak gösterilir. Başarısız ödeme işlemlerinde ise, sonraki ödeme denemesinde seçilebilecek taksit (ve buna bağlı olarak vade oranı) farklı olabileceğinden bu bilgi e-mail'lerde yer almaz.


Başarılı ödeme işlemlerinde yönetim paneli kısmında sipariş detaylarında seçilen kredi kartı, seçilen taksit, ve toplam tutara eklenen vade oranı tutarı ek birer kalem olarak gösterilir.


Birden çok bankanın sanal pos'unu kullanıyorsanız diğer kredi kartları seçeneği için yapılan peşin ödemelerin hangi bankanın sanal pos'u üzerinden gerçekleşeceği yine tercihinize bağlıdır (bu düzenleme kurulum sırasında yapılır).


Notice :
Listing on Siterobot should contain true content and information basing on facts. Listings cant violate laws, generally accepted social norms, religous norms and Siterobot terms & conditions item 5.2.1 paragraph h. Copyrights violation is unacceptable. All subjects which has come up in this notifications, are under responsibility of the seller. If you think any there violation, please connect with Siterobot.
Comments (0)
Other listings in Coding & scripting category
Kart ile Girişli Spor Salonu Takip Programı 600TL
Kart ile Girişli Spor Salonu Takip Programı 600TL
0 offers $0.00
Reklam Maillerinizin HTML Dökümü Yapılır.
Reklam Maillerinizin HTML Dökümü Yapılır.
0 offers $0.00

Dealers
Copyright © 2012 - 2014 Siterobot ®, all rights reserved.
Siterobot is the registered mark of Sistem Robotik LTD.
Follow us:Facebook SiterobotTwitter Siterobot

Sistem Robotik Software Limited. is an Amazon Web Services Technology Partner Norton Safe Web Report for Siterobot Webutation for Siterobot